Obrazem: konec května na Ostrém

Tlaková výše nad západní Evropou nám přináší na konci května tolik očekávané slunečné počasí s příjemnými jarními teplotami a minimem oblačnosti. Dohlednost není sice taková, na jakou jsme zvyklí hlavně v zimních měsících, ale bezoblačné počasí přímo přeje těm, kteří chtějí v těchto dnech navštívit Šumavu. My jsme s fotoaparátem vyrazili do západní části Šumavy, konkrétně na hřeben mezi Malým Ostrým (1266 m) a Svarohem (1333 m). V obležení turistů byl tradičně Velký Ostrý (1293 m), na ostatních vrcholech v okolí bylo turistů o poznání méně. Teplota se 27. května v hřebenových partiích vyšplhala z ranních 6 °C na příjemných 14 °C. Po celý den bylo skoro jasno s větrem do 5 m/s. Aktuální teplotu z hřebene v západní části Šumavy, konkrétně ze stanice na Jezerní hoře (provozovatel Ústav pro hydrodynamiku Akademie ČR) můžete sledovat na pocasi-volary.cz.

I v dalších dnech nás změna počasí nečeká, noci budou z počátku ještě chladnější s teplotou i pod 5 °C, během dne se vzduch ohřeje i na více jak 20 °C.

Sdílej příspěvek:
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Amatérským meteorologem jsem od dětství, zajímám se o počasí na celé Šumavě. Provozuji několik meteostanic, jsem členem České meteorologické společnosti, spolupracuji s dalšími "meteo" nadšenci i odborníky.

Přidej komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..