Blesková povodeň zasáhla Volary

foto a video Ivo Rolčík a Mgr. Vít V. Pavlík

Bouřka, která zasáhla Volary 14. srpna v 19 hodin, přinesla nebývalé množství vody v krátkém čase. Během hodiny a čtvrt napršelo ve městě na 70 mm srážek, což samozřejmě způsobilo významný vzestup hladiny Volarského potoka. Voda se valila ale i z okolních kopců. Nejde však o rekordní srážkový úhrn za poslední roky, v červnu 2012 spadlo při bouřce 78 mm, Volarský potok se tehdy podobně rychle vylil z břehů.

Voda stoupala večer tak rychle, že zatopila během pár minut ulice K.V. Raise, Česká, Soumarská, Tovární a Nová v prostoru autobusového nádraží. Silniční průtah městem se na několik desítek minut stal naprosto neprůjezdným. Voda zatopila sklepy domů a brala s sebou vše, co jí stálo v cestě, pod vodou se ocitlo i několik osobních aut, vytopeny byly obchody. Poškozena a následně uzavřena byla komunikace Mlynářovická.

Hasiči měli během pár minut nahlášeno hned několik výjezdů, na pomoc přijeli hasiči z Prachatic i například až z Borových Lad. Škody se budou sčítat v následujích dnech. Voda kolem 22 hodiny začala rychle opadávat.

Volary 14. srpna ve večerních hodinách:

Videa z Volar

Sdílej příspěvek:
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Amatérským meteorologem jsem od dětství, zajímám se o počasí na celé Šumavě. Provozuji několik meteostanic, jsem členem České meteorologické společnosti, spolupracuji s dalšími "meteo" nadšenci i odborníky.

Přidej komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..