Lipno má přes 20°C, Vltava je chladnější

Počasí v červenci zatím příliš teplých dní nepřineslo. U Lipenské přehrady byly v červenci zatím jen 2 letní dny (k 18.7.) Jak jsme před pár dny informovali v článku Červencová přízemní mrazivost na Šumavě, mrazivé noci nepřejí ani spaní pod širákem. Rozhodně za podprůměrný lze považovat sluneční svit. Jak je na tom v těchto dnech teplota Lipenské přehrady a Vltavy nad Lipnem?

Dle informací, které jsou k dispozici na webu Českého hydrometeorologického ústavu, měla Lipenská přehrada v pátek 17. července teplotu 20,3°C, což je rozhodně teplota vody na koupání. Horší už je to s teplotu vzduchu, která dnes (18.7.) nedosahuje ani 15°C. Voda je tak o více jak 5°C teplejší než vzduch.

V úterý 14. července jsme změřili teplotu Teplé Vltavy v lokalitě Mrtvý luh a hodnota byla překvapivě vysoká a to 15,5°C. Taková to teplota vody by v horkých letních dnech příjemně osvěžila. I zde tedy platí, že voda je teplejší než vzduch. 

lokalitateplotadatum
Teplá Vltava15,5°C14.7.2020
Lipno20,3°C17.7.2020

zdroj dat ČHMÚ a vlastní měření

Sdílej příspěvek:
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Amatérským meteorologem jsem od dětství, zajímám se o počasí na celé Šumavě. Provozuji několik meteostanic, jsem členem České meteorologické společnosti, spolupracuji s dalšími "meteo" nadšenci i odborníky.

Přidej komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..