Na hřebenech z léta rovnou do zimy?

V úterý 22. září odpoledne skončilo astronomické léto. To se s námi rozloučilo slunným a teplým počasím. Dny se začínají rychleji zkracovat, rána jsou často studená, setkáváme se čím dál častěji s mlhami, které slunce již nezvládne tak rychle rozpouštět. Podzim se na Šumavě hlásí o slovo. A nejen podzim. Na hřebenech Šumavy na chvíli převezme nadvádu spíše zima.

V pátek 25. září přejde přes naše území výrazná studená fronta, která přinese srážky, které budou místy vydatnější a trvalejší. A nejen to. Významně se ochladí a to tak, že se přechodně mohou objevit sněhové vločky v polohách nad 1100 metrů. Předpovědní modely zatím nejsou v teplotách zcela jednotné, není tak zatím zcela jisté, v jaké výškové hladině bude déšť přecházet ve sněžení. 

Dle současného výhledu se příliš neoteplí ani v první polovině příštího týdne, na návrat teplejšího podzimního počasí si tak budeme muset počkat.

Sdílej příspěvek:
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Amatérským meteorologem jsem od dětství, zajímám se o počasí na celé Šumavě. Provozuji několik meteostanic, jsem členem České meteorologické společnosti, spolupracuji s dalšími "meteo" nadšenci i odborníky.

Přidej komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..