5. května a opět napadl sníh

Letošní zima se rozhodla, že se své vlády nevzdá ani v květnu. Přes Šumavu přechází 5. května studená fronta, teplota poklesla v polohách kolem 1000 metrů k nule a déšť se změnil v husté sněžení. Polohy nad 1000 metrů tak při silném sněžení rychle pokryla vrstva mokrého sněhu, což dokazují snímky z našich webkamer. Sněžení a déšť navíc doprovází silnější vítr, který hlavně 4. května lámal i stromy. Nejsilnější nárazy větru zaznamenaly vrcholové stanice, na Velkém Javoru vítr dosáhl 96 km/hod, na Churáňově 83 km/hod. Silně foukalo ale i v níže položených Volarech, nejvyšší náraz byl 73 km/hod.

S chladným a vlhkým počasím musíme počítat do konce pracovního týdne, výrazná změna v charakteru počasí přijde v neděli a na začátku nového týdne, kdy z březnových teplot skočíme doslova do vrcholu léta. Teploty dosáhnou dle současných předpovědí až na 28 °C. Ale letní počasí zřejmě vydrží maximálně tři dny a poté se opět výrazně ochladí.

Sdílej příspěvek:
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Amatérským meteorologem jsem od dětství, zajímám se o počasí na celé Šumavě. Provozuji několik meteostanic, jsem členem České meteorologické společnosti, spolupracuji s dalšími "meteo" nadšenci i odborníky.

Přidej komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..