Lipno má na začátku května teplotu 12 °C

Duben přinesl nezvykle chladné počasí. Zajímalo nás, jaká je teplota Lipenské přehradní nádrže. Změřili jsme teplotu na šesti známých lokalitách, od Nové Pece až po Lipno nad Vltavou.

Měření bylo provedeno v prvním květnovém dni a to na každé lokalitě zhruba 2 metry od břehu v hloubce 10 cm. Výsledky jsou tak trochu překvapením, protože na všech lokalitách měla voda teplotu relativně teplou a to mezi 11 °C až 13 °C, což je rozhodně více než by se po studeném dubnu čekalo. Nejnižší teplotu měla voda Lipenské přehrady v Nové Peci, což je způsobeno přítokem chladnější vody z řeky Vltavy. Naopak nejteplejší voda byla u břehu pláže v Horní Plané a to rovných 13 °C. 

Během měření teploty vody ve Frymburku zcela nečekaně přijel na místo štáb České televize natáčet reportáž o začínající turistické sezóně na Lipně a záběry z měření se tak objevily v hlavní zpravodajské relaci na ČT1 a ČT24.

Měření vody v Lipenské přehradě 1. května 2021:

    
 lokalitateplota vody ve °C 
 Nová Pec11,1 
 Horní Planá13,0 
 Černá v Pošumaví12,1 
 Frymburk12,1 
 Lipno nad Vltavou11,2 
 Přední Výtoň12,1 
    
Sdílej příspěvek:
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Amatérským meteorologem jsem od dětství, zajímám se o počasí na celé Šumavě. Provozuji několik meteostanic, jsem členem České meteorologické společnosti, spolupracuji s dalšími "meteo" nadšenci i odborníky.

Přidej komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..